شما می توانید مطالب مشابه این مطلب را با جستجو در همین سایت بخوانید

عنوان کامل پایان نامه :

 مطالعه تأثیر مدیریت سرمایه در گردش جسورانه بر ثروت سهامداران شرکت‌های پذیرفته شده در بورس اوراق بهادار تهران

 

اهداف پژوهش

مدیریت سرمایه در گردش عبارت می باشد از ترکیب بهینه اقلام سرمایه در گردش یعنی دارایی‌های جاری و بدهی­های جاری، می­باشد. مدیران واحدهای انتفاعی در شرایط مختلف با در نظر داشتن عوامل درونی و بیرونی واحد انتفاعی و با در نظر داشتن ریسک و بازده، بایستی راهبرد مناسبی را برای دارایی­های جاری و بدهی­های جاری انتخاب نمایند. مطالعه، کنترل و برنامه ریزی درمورد اقلام سرمایه در گردش به مقصود انتخاب بهترین راهبرد در مدیریت و تعیین سیاست­های مناسب توسط مدیران واحدهای تجاری، لازم می‌باشد تا از این طریق ثروت سهامداران افزایش یابد.

لذا برای پژوهش حاضر دو هدف مطرح می‌باشد:

تبیین تأثیر سیاست‌های سرمایه‌گذاری جسورانه بر ثروت سهامداران.

تبیین تأثیر سیاست‌های تأمین مالی جسورانه بر ثروت سهامداران.

بهره گیری‌کنندگان و کاربران پژوهش می‌توانند شامل مدیران و سیاست‌گذاران بازار سرمایه، سرمایه‌گذاران و تحلیل‌گران مالی باشند. همچنین محققین و دانشگاهیان نیز می‌توانند در پیشبرد اهداف پژوهشی خود نیز از نتایج پژوهش حاضر منتفع گردند.

 

1-4) اهمیت موضوع پژوهش

تأثیر بورس اوراق بهادار تهران در اقتصاد هر کشور مهم و با اهمیت می‌باشد. مطالعه عملکرد مالی و نظارت بر وضعیت مالی بورس اوراق بهادار تهران، برای سپرده­گذاران، مالکان، سرمایه‌گذاران بالقوه، مدیران و البته تنظیم‌کنندگان بازار با اهمیت قلمداد می­گردد. امروزه هرگونه تحول در بورس اوراق بهادار می­تواند تا حد زیادی بر فعالیت­های تجاری کشور تأثیرگذار باشد. بطوری‌که بعد از آغاز مجدد بورس اوراق بهادار شاهد تغییرات محسوسی در اقتصاد کشور بوده می باشد.

باتوجه به اینکه سهامداران به‌دنبال سرمایه‌گذاری مطمئن می‌باشند و سیاست‌های مدیریت در  سرمایه در گردش بر منافع آن‌ها مؤثر می باشد (گیل و بیگر، 2013). در این پژوهش به مطالعه اثر سیاست‌های مدیریت در سرمایه در گردش جسورانه با ثروت سهامداران پرداخته می گردد.

 

1-5) سؤالات پژوهش

این پژوهش در پی یافتن پاسخی برای سوال پژوهش مبنی بر تعیین ارتباط بین سیاست‌های مدیریت سرمایه در گردش جسورانه با ثروت سهامداران می باشد. بر این اساس سؤالات زیر مطرح می گردد:

سوالات یا اهداف پایان نامه :

سوال 1: چه تأثیری سیاست‌های سرمایه‌گذاری جسورانه[1] (AIP) مدیریت سرمایه در گردش بر ثروت سهامداران دارد؟

سوال 2: چه تأثیری سیاست‌های تامین مالی جسورانه[2] (AFP) مدیریت سرمایه در گردش بر ثروت سهامداران دارد؟

لینک متن کامل پایان نامه رشته مدیریت با عنوان : مطالعه تأثیر مدیریت سرمایه در گردش جسورانه بر ثروت سهامداران شرکت‌های پذیرفته شده در بورس اوراق بهادار تهران  با فرمت ورد